به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال، به گزارش بازار به نقل از ایبنا، شهباز حسن پور بیگلری، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، درباره مصوبه جدید شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا که براساس آن شرکت‌های فولادی و پتروشیمی باید صد در صد ارز خود را به مرکز مبادله ایران […]

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال،

به گزارش بازار به نقل از ایبنا، شهباز حسن پور بیگلری، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، درباره مصوبه جدید شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا که براساس آن شرکت‌های فولادی و پتروشیمی باید صد در صد ارز خود را به مرکز مبادله ایران عرضه کنند، گفت: یکی از راه‌های مدیریت نرخ ارز، عرضه ارز صادرکنندگان در مرکز مبادله ایران است. این کار مثبت ارزیابی می‌شود، اما باید در نظر داشت که برای اشتیاق به انجام آن و تکرار نیاز به تشویق است، بنابراین انتظار می‌رود تا دولت در این زمینه قدم‌های اساسی بردارد.

وی در ادامه اظهار داشت: بخش خصوصی اقتصاد باید اجازه انجام واردات کالاهای مجاز را داشته باشد و این خود می‌تواند تشویق به حساب آید و شاید تاثیر بهتری در مقایسه با نصیحت و پند و اندرز داشته باشد. این کار را می‌توان در حوزه‌های مختلفی مانند خشکبار، محصولات کشاورزی و … داشت و چنانچه براساس برنامه منظم با دوراندیشی صورت گیرد، هیچ زیانی وارد نخواهد کرد.

حسن پور بیگلری در ادامه افزود: مجلس از مصوبه اقتصادی سران قوا حمایت می‌کند و برای کاهش قیمت دلارهم اقداماتی شروع شده، امید می‌رود تا هر چه سریعتر به نتیجه برسد و از نگرانی مردم کاسته شود.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی در این رابطه بیان کرد: نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد و تقریبا تمام کارشناسان اقتصادی هم بر آن تاکید داشتند، امر ونهی ناپذیر بودن اقتصاد است. اقتصاد هر کشوری بیش از هر چیز نیاز به بحث‌های کارشناسی دارد تا مسیر در نتیجه آن روشن شود.