به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال، به گزارش بازار، سعید محمد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری روز یکشنبه در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری شورای عالی مناطق آزاد و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در سخنانی افزود: در حال حاضر ۳۳ منطقه ویژه اقتصادی داریم که در سرار کشور فعالیت می‌کنند. وی بیان کرد: […]

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال،

به گزارش بازار، سعید محمد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری روز یکشنبه در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری شورای عالی مناطق آزاد و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در سخنانی افزود: در حال حاضر ۳۳ منطقه ویژه اقتصادی داریم که در سرار کشور فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرد: بخشی از این فعالیت‌ها مربوط به مناطق ویژه می‌شود که از پتانسیل‌های خوبی در حوزه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برخوردارند.

محمد در ادامه عنوان کرد: در حال حاضر هشت منطقه آزاد راه اندازی شده است و هفت منطقه آزاد دیگر به این مجموعه اضافه می‌شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری با بیان اینکه ۲۵۰۰ واحد صنعتی در مناطق مستقر شده اند، افزود: تلاش داریم تراز واردات را نسبت به صادرات منفی کنیم و این هدف محقق نمی‌شود مگر آنکه به سمت تولید دانش بنیان و محصولات بر لبه فناوری حرکت کنیم.

به گزارش ایرنا، تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری و سازمان مناطق آزاد در راستای توسعه زیست بوم نوآوری در مناطق آزاد و حمایت‌های صادراتی از حوزه دانش بنیان امضا شد.

این تفاهم نامه در ۶ماده امروز در محل معاونت علمی و فناوری به امضای سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد رسید. زمان شروع همکاری مشترک از تاریخ امضای تفاهم‌نامه توسط طرفین و مبادله آن بوده و اعتبار آن به مدت سه سال شمسی تعیین شده است.