به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال، به گزارش بازار به نقل از نشریه فوربز زون، علی شهرابی فراهانی یکی از موثرترین جوانان در عرصه استارتاپ و مدیریت در ایران است. او با پیروی از استیو جابز در ۱۵ سالگی به سمت برنامه نویسی رفت. او در گفت و گوهای مختلف نظریه های رشدی و علمی […]

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال،

به گزارش بازار به نقل از نشریه فوربز زون، علی شهرابی فراهانی یکی از موثرترین جوانان در عرصه استارتاپ و مدیریت در ایران است. او با پیروی از استیو جابز در ۱۵ سالگی به سمت برنامه نویسی رفت. او در گفت و گوهای مختلف نظریه های رشدی و علمی مختلفی را ارائه می کند.

اکنون از او به عنوان جوان ترین کارآفرین یاد می شود.

این گفتگو که در سایت فوربز منتشر گردیده است درباره ایده‌آل‌ها، چالش‌ها و صحبت کرده و در پاسخ به مشکلات استارتاپ‌ها مطالبی را عنوان کرده است.

این گفت‌وگو به شرح زیر است:

به گزارش فوربس زون، علی شهرابی فراهانی یکی از جوان ترین کارآفرینان ایرانی و یکی از رهبران الهام بخش اکوسیستم استارت آپ است.

علی شهرابی فراهانی یکی از موثرترین جوانان در عرصه استارتاپ و مدیریت در ایران است. او با پیروی از استیو جابز در ۱۵ سالگی به سمت برنامه نویسی رفت. او در گفت و گوهای مختلف نظریه های رشدی و علمی مختلفی را ارائه می کند.

اکنون از او به عنوان جوان ترین کارآفرین یاد می شود.

فوربس زون با توجه به فعالیت اصلی خود بر روی رهبران و کارآفرینان جوان خارجی و آسیایی به دنبال گفت وگویی با این جوان کارآفرین ایرانی است تا ارائه مختصری از وی و سرمایه گذاری هایش منتشر کند.

علی شهرابی فراهانی با تاکید بر اینکه هنوز خود را کارآفرین نمی داند و هنوز اولین گام های خود را برای تبدیل شدن به یک کارآفرین و یک رهبر موفق برمی دارد، گفت: شاید باورش سخت باشد، اما هنوز به بسیاری از آنها اهدافی را که تعیین کرده ام نرسیده ام؛ و ممکن است سخت به نظر برسند، اما هنوز در حال برداشتن اولین قدم ها برای رسیدن به آنها هستم.

وی در گفتگو با خبرنگار فوربس زون آسیا در مورد جایزه برندگان هندی ۲۰۲۲ در هند گفت: این عنوان برای من ارزشمند است و امیدوارم روزی بتوانم با سفر به هند از محبت بی دریغ آنها تشکر کنم زیرا آنها مهربانی خود را در موارد بی شماری نشان داده اند.»

وی در پاسخ به اینکه چه احساسی نسبت به مهاجرت از ایران و قرار گرفتن در فضای بازتر برای ایده‌های بزرگ‌تر دارد، اظهار داشت:

این چشم انداز یک جنبه اساسی برای یک جوان است. مکان و شرایطی که تحت آن اهداف خود را دنبال می کنید، نقش کلیدی در دستیابی به آنها دارد. با این حال، برای من، حقیقت این است که من عاشق این سرزمین و تاریخ غنی آن هستم. باور کنید، لبخند بر لبان مردم ایران برای من بسیار ارزشمند و کافی است.

امیدوارم روزی مردم ایران و فرزندان ذوالقرنین به تاریخ خود بازگردند و در بهبود زندگی مردم در سراسر جهان تأثیر بگذارند.

در هر صورت هنوز در این زمینه به نتیجه ای نرسیده ام و پیشنهاداتی برایم وجود دارد و مردد هستم اما به طور دائم از ایران مهاجرت نخواهم کرد.

علی شهرابی در پاسخ به فعالیت‌های ایران در بخش‌های سیاسی و شرایط سیاسی کشورشان گفت: من علاقه‌ای به بحث درباره موضوعی که شما مطرح کرده‌اید ندارم و برای ایران و کشورم بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.

این جوان کارآفرین ایرانی در پاسخ به اینکه چه تصویری از آینده جهان برایش جذاب است، گفت:

چه سوال جالبی!

بله، هر روز به این موضوع فکر می کنم و شاید سال هاست که ایده آل هایم و دنیای ایده آل را تجسم می کنم.

ای کاش در دنیا مردم فقیری وجود نداشتند و اگر این موضوع اصلی و ایده اصلی حکمرانی جهانی بود، با این شعار می شد به دنیای ایده آل دست یافت.

دنیای بدون فقر

دنیای بدون جنگ

یعنی جهانی بدون فساد

یعنی جهانی بدون تبعیض

یعنی دنیای انسانی و معنوی

دنیای درخشانی که فقط به سمت علم حرکت می کند و زندگی انسان را سرلوحه کار خود قرار می دهد و می کوشد در کنار هم برای زندگی بهتر و کشف رازها به هدف اصلی خلقت خود و انسان دست یابد.

وی درباره وضعیت فعلی اکوسیستم استارتاپی در کشورش گفت:

در همه جای دنیا به دلیل شرایط مختلف مانند جنگ های خارجی، وضعیت اقتصادی هر روز بدتر می شود و تورم جهانی چیزی نیست که بتوان آن را کتمان کرد و در ایران نیز به دلیل تحریم ها و محدودیت های اینترنتی، استارت آپ ها دچار مشکلاتی می شوند، اما در هر نسلی مشکلاتی وجود دارد. جوانان ایران در نسلی هستند که می توانند تغییرات بزرگ و مثبتی را برای مردم جهان به ارمغان بیاورند و این چیزی است که من می توانم آن را با تک تک سلول های بدنم تضمین کنم. بنابراین امیدوارم که آنها به زودی با رفع مشکلاتشان به آنچه که لیاقتش را دارند برسند.

وی در پایان در پاسخ به اینکه موفقیت را چگونه ارزیابی می کند، گفت:

به نظر من موفقیت با آن چیزی که بسیاری از مردم دنیا فکر و باور می کنند متفاوت است

به نظر من موفقیت به داشتن پول یا داشتن یک ماشین لوکس نیست.

داشتن یک لباس یا جت گران قیمت شخصی نیست.

به نظر من موفقیت یعنی ثروتمند بودن، یعنی داشتن سلامت روحی و جسمی، داشتن خانواده ای که عاشقانه دور هم جمع شده باشد، یعنی داشتن منابعی برای ایجاد تغییر در دنیا یا ایجاد شغل برای برخی، یعنی داشتن عزت و شرافت و داشتن یک خدایی که سخت اطاعتش می کنی

اما باید به این نکته اشاره کنم، گاهی پیش می آید که تمام موفقیت های دنیا را به دست آورید و بعد از خود بپرسید، خب که چی؟

متوجه خواهید شد که اگر یکی از این ثروت ها برای شما وجود نداشته باشد که یکی از مهم ترین آنها عشق و وجود یک روح در دو بدن است، همه این موفقیت ها برای شما بی معنی خواهد بود.

این ماه ها به نظر خودم رسیدم که تنها راه حل خوشبختی پول نیست و امیدوارم همه پولدار و موفق باشیم و عاقبت به خیری در انتظارمان باشد.

به هر حال ضمن پوزش از شما بابت تاخیر در این گفتگو لازم می دانم به یک نکته اشاره کنم:

همه ما باید برای رسیدن به هدف اصلی خلقت باید دست به دست هم دهیم و امیدوارم روزی بشر بتواند دنیا را به مکانی زیباتر برای زندگی نسل های آینده تبدیل کند.

علاوه بر این، این جوان ایرانی برنامه های مهمی در زمینه های تک دارد که به دلیل عدم علاقه به انتشار و بحث در این مورد، منتشر نمی شود.