به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال، اقتصاد ایران: ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از طرح های فناورانه حوزه نفت، گاز و پتروشیمی حمایت می کند. به گزارش خبرگزاری اقتصادایران  به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی معاونت […]

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال،

اقتصاد ایران: ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از طرح های فناورانه حوزه نفت، گاز و پتروشیمی حمایت می کند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران  به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با انتشار فراخوانی اعلام کرده است که از طرح‌های فناورانه و نوآورانه‌ای که بتواند به تحول صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کمک کند؛ حمایت خواهد کرد.

طرح‌هایی که در رفع نیازهای گلوگاهی صنایع کشور موثر باشند»، «بومی سازی شده باشند و بتوانند وابستگی به بازارهای خارجی را کاهش دهند»، «قابلیت رقابت‌پذیری صادراتی داشته باشند»، «به ارتقای اشتغالزایی کمک کنند» و «سرمایه‌گذار یا بهره‌بردار مناسب داشته باشند» در اولویت حمایت قرار دارند.

«تحول رقومی (دیجیتال) در صنعت نفت»، «احیای چاه‌های‌ غیرفعال و کم‌بازده»، «گسترش فعالیت‌های اکتشافی در حوزه نفت و گاز»، «مشعل‌سوزی (فلرینگ) و بازیابی گازهای مشعل»، «ساخت بار اول محصولات راهبردی»، «افزایش ضریب پیچیدگی پالایشگاه‌های کشور»، «تولید گاز مایع (LNG) و انرژی هیدروژنی» و «جلوگیری از هدررفت اجزای ارزشمند گاز طبیعی» و «صنایع پایین دستی نفت، گاز و پتروشیمی» محورهای اصلی در نظر گرفته شده برای این حمایت‌ها هستند.