به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال، ایستانیوز:سه صندوق سرمایه گذاری در سهام با بازدهی سالانه بیش از ۴۱ ، ۳۷ و ۲۹ درصدی در صدر بهترین ها قرار گرفتند و صندوق فراز داریک با هم رکورددار چهار دوره متفاوت زمانی شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، ۹۹ صندوق سرمایه ­گذاری در سهام در […]

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال،

ایستانیوز:سه صندوق سرمایه گذاری در سهام با بازدهی سالانه بیش از ۴۱ ، ۳۷ و ۲۹ درصدی در صدر بهترین ها قرار گرفتند و صندوق فراز داریک با هم رکورددار چهار دوره متفاوت زمانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، ۹۹ صندوق سرمایه ­گذاری در سهام در بازار سرمایه فعال هستند و مجموع ارزش خالص دارایی­ ها این صندوق ­ها حدود ۶۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

 

براساس این گزارش، آخرین بررسی ها از عملکرد این ابزار کم ریسک نشان می دهد “صندوق فراز داریک” با کسب بازدهی ۱۷.۴، ۳۲.۶، ۱۷.۹ و ۴۱.۳ درصدی در دوره یک، سه، ۶ و ۱۲ ماهه ، بیشترین بازدهی را در میان صندوق های ETF فعال داده است.

 

در رده دوم و سوم هم صندوق آسمان آرمانی سهام و راهبرد ممتاز ابن سینا با بازدهی سالانه بیش از ۳۷ و ۲۹ درصدی قرار گرفته اند.

 

فهرست سه صندوق­ سهامی قابل معامله با بیشترین بازدهی سالانه :

 

صندوق فراز در میان صندوق ­های فوق نه تنها بازدهی مناسبی در بازه یکساله داشته بلکه در دوره سه و یک ماهه نیز رتبه اول بازدهی را داشت. همچنین این صندوق کمترین نوسانات قیمتی منفی در بازار را از آغاز فعالیت داشت.

 

صندوق سرمایه­ گذاری در سهام قابل معامله فراز داریک از ۲۵ اسفند سال ۹۹ آغاز به فعالیت کرد که ارزش خالص دارایی ­های آن در حال حاضر حدود ۱۱۴ میلیارد تومان است. روند بازدهی واحدهای صندوق فراز بر اساس NAV از ابتدای فعالیت صندوق تا کنون و مقایسه آن با بازدهی شاخص کل از ابتدای سال به شرح نمودار ذیل است.

 

به گزارش بورس پرس ، در ۱۶ دی ماه صندوق فراز داریک رتبه یک بیشترین بازدهی را در میان صندوق های ETF فعال در بازار سرمایه در مقاطع یک و ۳ ماهه و سالانه دارد .

 

مقایسه صندوق بازدهی صندوق فراز با دیگر صندوق های فعال در بازار سرمایه: