به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال، به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،رضا ثقتی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست با یکی از مدیران بانک‌های عامل گیلان در خصوص دغدغه‌های خبرنگاران اظهار داشت: خبرنگاران با حداقل حقوق مادی و معنوی در سخت‌ترین شرایط برای اعتلای کشور تلاش کرده و در حال شفاف سازی هستند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با […]

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال،

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،رضا ثقتی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست با یکی از مدیران بانک‌های عامل گیلان در خصوص دغدغه‌های خبرنگاران اظهار داشت: خبرنگاران با حداقل حقوق مادی و معنوی در سخت‌ترین شرایط برای اعتلای کشور تلاش کرده و در حال شفاف سازی هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه خبرنگاران از لحاظ حمایت‌های مادی و معنوی از قشر کم برخوردار جامعه به شمار می‌روند، گفت: به دلیل ظرفیت نقد پذیر نبودن برخی مدیران حمایت‌های معنوی خود را از خبرنگاران مطالبه گر بر می‌دارند.

وی با تاکید بر اینکه قانونگذار هم در همین خصوص ساز و کاری تعریف نکرده است، اضافه کرد: ارشاد نیز در بحث بیمه و بیمه تکمیلی خبرنگاران را تحت حمایت قرار داده و بضاعت ارشاد نیز بسیار محدود است.

ثقتی با بیان اینکه گیلان بیش از ۱۰۰۰ فعال رسانه‌ای و ۴۳۵ رسانه نیز به ثبت رسیده و تحت حمایت قرار دارد، افزود: خبرنگاران در شرایط حاد و کرونایی همیشه پای کار بوده و وظیفه اطلاع رسانی را بر دوش می‌کشیدند که می ‌طلبد با یک نگاه ویژه ای به این قشر زحمتکش داشته باشند.