به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال، تومان نیوز:انتشار اولین تصاویر از طرح بحث برانگیز اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی جدید حاکی از حذف تصویر بنای تخت جمشید و برخی جزئیات دیگر از روی درشت‌ترین اسکناس کشور است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،نسخه جدید از اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی در حالی منتشر و توزیع شده […]

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال،

تومان نیوز:انتشار اولین تصاویر از طرح بحث برانگیز اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی جدید حاکی از حذف تصویر بنای تخت جمشید و برخی جزئیات دیگر از روی درشت‌ترین اسکناس کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،نسخه جدید از اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی در حالی منتشر و توزیع شده که یکی از المان‌های تاریخی از روی درشت ترین اسکناس ایران حذف شده است. اسکناس جدید ۱۰۰ هزار تومانی برخلاف تراول دولت روحانی با امضای همتی، تصویری از یک بنای مذهبی دارد.

 

به نظر می‌رسد تصویر مسجدی که روی اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی جدید چاپ شده قرار است برای همیشه جای تخت جمشید را بگیرد. اما تا جایی که از روی تصاویر می‌توان تشخیص داد نام این مسجد روی اسکناس ذکر نشده اما احتمالا یکی از ابنیه تاریخی مشهور کشور است.

 

تفاوت دیگری هم که روی اسکناس ۱۰۰ هزار تومانی جدید دیده می‌شود حذف جمله «آثار تاریخی کشور جزو مفاخر ملت ایران است» بوده که حالا در شبکه‌های اجتماعی هم بحث داغی را در پی داشته است.

 

این در حالی است که طبق تصویر زیر، اسکناس قدیمی با امضای عبدالناصر همتی، رییس کل سابق بانک مرکزی و اسکناس جدید با امضای علی صالح‌آبادی، رئیس کل کنونی در رسانه‌ها منتشر شده است.