به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال، به گزارش بازار، دو سال و نیم پس از آن که سرویس بازی ابری استادیا در اجلاس طراحان گوگل رونمایی شد، تعطیلی این سرویس رسماً اعلام شد. مشترکان استادیا تا ۱۸ ژانویه سال ۲۰۲۳ به بایگانی بازی‌ها دسترسی خواهند شد و پس از این تاریخ، استادیا تعطیل می‌شود. گوگل […]

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال،

به گزارش بازار، دو سال و نیم پس از آن که سرویس بازی ابری استادیا در اجلاس طراحان گوگل رونمایی شد، تعطیلی این سرویس رسماً اعلام شد. مشترکان استادیا تا ۱۸ ژانویه سال ۲۰۲۳ به بایگانی بازی‌ها دسترسی خواهند شد و پس از این تاریخ، استادیا تعطیل می‌شود. گوگل در یک مطلب وبلاگ اعلام کرد هزینه مشترکان را تا آن زمان، جبران خواهد کرد.

گوگل پیش از این از مشکلات استادیا صحبت نکرده بود و در توییتی در اواخر ژوئیه سال ۲۰۲۲، اعلام کرده بود: استادیا تعطیل نمی‌شود. مطمئن باشید که ما همواره تلاش می‌کنیم با زی‌های فوق‌العاده بیشتری را به این پلتفرم و “استادیا پرو” بیاوریم.

اگرچه این سرویس بازخورد خوبی دریافت کرده بود؛ اما گوگل با رقابت شدید از سوی محصولات مشابه رقیبانی نظیر سونی، مایکروسافت و آمازون روبرو بود. گوگل فوریه سال گذشته، استودیوی طراحی داخلی با زی‌های استادیا که بازی‌های انحصاری را در این پلتفرم عرضه کرده بود را تعطیل کرد. فیلیپ هریسون، نایب‌رئیس و مدیرکل گوگل استادیا در آن زمان اعلام کرده بود ساخت بازی‌های درجه یک، سال‌ها زمان می‌برد و سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی می‌خواهد و هزینه آن به شکل سریعی بالا رفته است.

بعضی از کارمندانی که در گروه استادیا باقی‌مانده بودند، به بخش‌های دیگر گوگل منتقل خواهند شد.