به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال، معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: آخرین فرصت الصاق شناسه اصالت بر قطعات یدکی خودرو ۱۵ مرداد تعیین شده است که پس از این تاریخ، هر محصولی که فاقد کد اصالت باشد مشمول مقررات کالای قاچاق می‌شود. محمدمهدی برادران اظهار کرد: لزوم الصاق شناسه اصالت بر […]

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال،

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: آخرین فرصت الصاق شناسه اصالت بر قطعات یدکی خودرو ۱۵ مرداد تعیین شده است که پس از این تاریخ، هر محصولی که فاقد کد اصالت باشد مشمول مقررات کالای قاچاق می‌شود.

محمدمهدی برادران اظهار کرد: لزوم الصاق شناسه اصالت بر قطعات یدکی خودرو، از ۱۵ فروردین ابلاغ و فرصت نهایی تا ۱۵ مرداد تعیین شده است که پس از این تاریخ، هر محصولی در سطح عرضه که فاقد کد اصالت باشد مشمول مقررات کالای قاچاق می‌شود.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: الزام الصاق شناسه کالا را در ابتدا برای دو گروه کالایی شامل کمک‌فنر و باتری آغاز کردیم و سپس نصب کد اصالت برای ۵۳ قطعه دیگر هم الزامی شد، اما هنوز برخی تأمین‌کنندگان برای اجرای نصب شناسه اصالت مقاومت می‌کنند که فرصت چندانی ندارند.

وی افزود: شاید برخی مجموعه‌ها به دنبال این باشند که فروششان شفاف نباشد و یا برخی، کالاهای بی‌کیفیت را به‌صورت قاچاق وارد می‌کنند و بنام کالای داخلی می‌فروشند که با اجرای این طرح، دیگر امکان چنین اقداماتی وجود ندارد.

برادران گفت: برچسب اصالت در حوزه قیمت‌گذاری باعث شفافیت می‌شود ضمن اینکه بنا داریم شبکه‌های توزیع را به‌صورت الکترونیک ایجاد کنیم تا مردم بتوانند قیمت‌ها را مقایسه و با قیمت مناسب خرید کنند.