به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال، به نقل از اقتصاد ایران: روزنامه گاردین انگلیس با استناد به داده‌های بانک مرکزی این کشور در گزارشی اعلام کرد که بدهی کارت‌های اعتباری در بریتانیا طی ماه ژوئن با بیش‌ترین شتاب نرخ سالانه از سال ۲۰۰۵ افزایش یافته است. به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، روزنامه گاردین انگلیس روز سه‌شنبه با استناد […]

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد دیجیتال، به نقل از

اقتصاد ایران: روزنامه گاردین انگلیس با استناد به داده‌های بانک مرکزی این کشور در گزارشی اعلام کرد که بدهی کارت‌های اعتباری در بریتانیا طی ماه ژوئن با بیش‌ترین شتاب نرخ سالانه از سال ۲۰۰۵ افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، روزنامه گاردین انگلیس روز سه‌شنبه با استناد به داده‌های بانک مرکزی این کشور در گزارشی اعلام کرد که بدهی کارت‌های اعتباری در بریتانیا طی ماه ژوئن با بیش‌ترین شتاب نرخ سالانه از سال ۲۰۰۵ افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، میزان وام‌های پرداختی ۷۴۰ میلیون پوند (۸۳۶ میلیون دلار) نسبت به ماه قبل از آن افزایش یافت که ۱۳ درصد بیشتر از ماه مشابه در سال گذشته میلادی بود.

این در حالی بود که میزان اعتبار مالی مصرف شده که شامل وام‌های شخصی بدون تضمین و اضافه برداشت‌ها می‌شود، ۶٫۹ درصد افزایش یافت و به ۱٫۴۲ میلیارد پوند (۱٫۶۵ میلیارد دلار) رسید که سریع‌ترین رشد سالانه آن از مارس ۲۰۱۹ محسوب می‌شود.

بانک مرکزی انگلیس همچنین اعلام کرد که وام گرفتن با استفاده از همه اشکال اعتبار مصرف‌کننده در ماه ژوئن کمتر از ماه قبل از آن بود اما بالاتر از میانگین ۱۲ ماهه قبل از همه گیری یعنی ۱ میلیارد پوند (۱٫۱۶ میلیارد دلار) ایستاد.

تحلیلگران می گویند که افزایش وام گیری در حالی رخ می دهد که خانوارهای بریتانیایی به طور فزاینده‌ای برای مقابله با افزایش قیمت‌ها به کارت های اعتباری متکی هستند.

به گفته این تحلیلگران، به دلیل افزایش نرخ تورم (۱۰٫۱ درصد در ژوئیه) و تهدید افزایش قبوض انرژی در طول فصل گرمایش زمستان، وضعیت احتمالا بدتر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، هفته گذشته، تنظیم‌کننده انرژی بریتانیا یعنی آفجم Ofgem پیش‌بینی کرد که میانگین قبض انرژی سالانه خانوارها از ماه اکتبر به ۳۵۴۹ پوند (۴۱۳۷ دلار) افزایش می‌یابد که نسبت به آوریل ۸۰ درصد افزایش خواهد داشت.